Конспект уроку з ЯДС на тему «Життя врятує обізнаність»
Мета: познайомити учнів з особливостями життя в період пандемії,
навчитись розрізняти правдиву інформацію та міфи про ковід 19;
практично засвоїти теоретичні знання виконуючи відповідні завдання;
розвивати почуття відповідальності за влсне здоров’я; виховувати
поважне ставлення до оточуючих.
Формування ключових компетентностей:
уміння вчитися – самоорганізовуватися до навчальної діяльності
у взаємодії; загальнокультурної – дотримуватися норм мовленнєвої
культури;соціальної –продуктивно співпрацювати з різними партнерами в
парній роботі;громадянської – бережливо ставитися до свого здоров’я, та здоров’я
оточуючих;
спілкуватися державною, рідною мовою – лаконічно та чітко
формулювати відповіді;загальнокультурна - застосовувати навички мовлення та норми
відповідної мовної культури; використовувати, при нагоді, рідну
й іноземні мови у активній взаємодії.
Хід уроку
Орг.момент.
Перевірка готовності до уроку.
Привітання
Доброго ранку! Доброго дня!
Хай плещуть долоньки!
Хай тупають ніжки!
Працюють голівки!
Доброго ранку! Доброго дня!
Бажаєм вам ми здоров’я й добра!
Адже зараз особливий час. Ми маємо бути сумлінними та свідомим
громадянами своєї країни та колективно працювати над тим, щоб наша
країна була не лише квітучою, але й здоровою.
Повідомлення теми уроку
Сьогодні тема нашого уроку «Життя врятує обізнаність!» не випадково,
адже всі ми опинились в ситуації, коли наше здоров’я залежить від нашої
колективної відповідальності.
Робота над темою уроку
Всі ви багато разів чули це слово «корона вірус», а чи знаєте що воно
означає?Сьогодні я допоможу вам розібратись в важких поняттям простими
словами.
Що таке коронавірус?
На що схожий COVID?
- Насправді, цей вірус легко сплутати з іншими респіраторними захворюваннями,
бо симптоматика дуже схожа. Давайте розберемось, в яких випадках треба
звертатись за допомогою до лікаря.
Навіщо людям маски?
Практична робота
Чи знаєте ви як вірно носити маски?
Хто може продемонструвати?
Які бувають маски? Яка між ними різниця? (одноразові, та багаторазові,
що можна прати)На якому з малюнків у хлопчика вірно одягнена маска?
Які поради ти можеш дати хлопчикам які невірно одягли маски?
Перевірка відповідей
МОЗ рекомендує, щоб маска захищала, а не шкодила, треба правильно нею
користуватися. Змінюйте її кожні 2-4 години, не торкайтеся її зовнішнього
боку, утилізуйте та в жодному разі не використовуйте повторно!
Практична робота в парах
Діти, я підготувала вам ось такі наліпки (вирізаєте з паперу, а потім
наклеюєте на скотч). Давайте поміркуємо та приклеїмо їх в нашому класі.
Порадьтеся з сусідом по парті та запропонуйте, куди в нашому кабінеті буде
доречним прикріпити таку інформацію.
Міфи про COVID
-У зв’язку з пандемією виникло багато міфів про цей вірус. Давайте зараз
розберемось, чому можна вірити, а яка інформація неправдива!
Гра «Правда чи міф»
Я зараз читаю речення, а ви кажете своє передбачення. Міф чи правда.
Потім перевіряємо інформацію на слайдах.
(Ви з конспекту читаєте перші речення. Наприклад, часник захищає від
зараження корона вірусом…..)
Що таке самоізоляція і кому вона потрібна?
Самоізоляція – це утримання від контакту з іншими, щоб зменшити ризик
інфікування. Самоізоляція передбачає будь-які ситуації, коли ви тісно
контактуєте з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на
відстані менше ніж 2 метри).
Робота з наочним матеріалом (презентація)
Погляньмо на схему. Давайте проаналізуємо, що на ній зображено і
яке значення мають ці символи.
Для кого потрібна самоізоляція:
для тих, хто очікує результати тесту на новий коронавірус;
для тих, хто близько контактував з особами, що захворіли на COVID-19;
для тих, хто нещодавно повернувся із країн, де зафіксовано новий коронавірус
(навіть якщо відсутні симптоми).
Скільки триває самоізоляція?
Якщо вам рекомендував лікар або ви самостійно прийняли рішення про ізоляцію,
вона повинна тривати не менше 14 днів із дати початку випадку, який став
причиною самоізоляції: подорож, контакт з хворим тощо.
Корисні поради
Сьогодні на уроці ми дізнаємося, як треба себе вести та що робити, щоб
ваше життя було в безпеці.Давайте розглянемо слайд і спробуємо самостійно розробити ці поради
використовуючи підказки зображені на інформаційному бюлетні.
Перегляд тематичного відео.
https://www.youtube.com/watch?v=EmMD0qkUFPs
https://www.youtube.com/watch?v=h6Pk5TFoB8I&feature=emb_title
Обговорення нової інформації.
Закріплення та осмислення нових знань
Робота в парах
Напишіть 5 порад для учнів, яких на вашу думку треба дотримуватись в
період пандемії знаходячись в школі.
Проблемне питання.
Якщо тебе попросять розповісти людині про ковід 19, яку інформацію ти
зможеш надати?Які правила безпечної поведінки є обов’язковими?
Що ти можеш сказати людям, які не дотримуються правил?
Підсумок уроку
Рефлексія
Немає коментарів:
Дописати коментар