четвер, 31 жовтня 2019 р.

Конспект уроку природознавства 1 клас НУШ


УСТЯНСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТ.
 
     Урок з природознавства у 1 класі



                                                           Урок-подорож
 
                                      Вчитель: Гордійчук Олена Станіславівна  
 Мета:  - формувати в учнів уявлення про Сонце, про значення сонячного світла
і тепла для рослин, тварин, людини; збагатити знання учнів про Сонце як 
небесну зорю; допомагати учням усвідомити, що Сонце є єдиним джерелом 
тепла і світла, джерелом життя на планеті Земля; пробуджувати інтерес до 
навколишнього світу; розвивати фантазію, уяву, кмітливість; виховувати інтерес 
до природних явищ, бажання вивчати природознавство;  - сприяти формуванню 
в учнів потреби до пізнання світу; - виховувати почуття любові до живого, 
доброту і людяність.
Тип уроку: Урок-подорож.
Результати навчання. Учні наприкінці заняття вміють:
- наводити приклади, про що можна дізнатися, спостерігаючи за Сонцем;
- пояснювати значення сонячного світла і тепла для живих організмів;
- встановлювати зв`язок між висотою Сонця на небосхилі та кількістю сонячного
світла і тепла на Землі;
- проводити спостереження.
Обладнання: презентація, музичний кліп про Сонце, розмальовка.
Хід уроку
І. Організаційний момент. Ранкова зустріч.
1. Привітання (по колу).
2. Знайомство.
Уявіть, що ви сонячний промінчик. Куди б вам хотілося помандрувати?
3. Повторення правил поведінки на уроці.
4. Хвилинка спостереження.
- Сьогодні на уроці багато гостей. Вони прийшли, щоб побачити, як ви
вмієте працювати на уроці природознавства, які ви слухняні.
ІІ. Підсумок фенологічних спостережень. «Бюро погоди»
Вас вітає «Бюро погоди» 1 класу. Сьогодні четвер, 17 жовтня. У нас зараз осінь,
тому на вулиці прохолодно. Небо похмуре. Сонце уже не гріє. 
III. Мотивація навчальної діяльності. ( Музичний кліп про Сонце )
 - Про що ми дізнаємося сьогодні на уроці?
IV. Повідомлення теми та завдань уроку.
  • Сьогодні на уроці ми поговоримо про небесну зірку – Сонце. А також дізнаємось 
  • про значення Сонця для живої природи.
- На сьогоднішньому уроці ми здійснимо подорож до сонячної скриньки.
Зупиняючись на станціях, ми дізнаємось багато цікавого і корисного. 

  А для учнів, які будуть протягом уроку уважними і активними у скринці чекає 
на вас сюрприз. 
  - Запросимо   до нашого класу   сонечко, щоб воно нас освітило: 
















V. Фізкультхвилинка. VІ. Рефлексія. Що ми вивчали на уроці? Як ми дізналися, хто не може жити без сонячного тепла і світла? Для чого ми сьогодні говорили про Сонце? Яке воно? Яким лагідним словом його можна назвати? Чи потрібно воно для нашого життя та всього живого на планеті?  
  VII. Підсумок уроку.
 - Життя на Землі без Сонця неможливе: якщо перестане світити Сонце, то
зелені рослини загинуть, бо вони не можуть жити без тепла і світла; 
тваринам і людям нічим буде живитись. Все живе замерзне від нестерпної 
холоднечі. Проте цього не станеться, тому що Сонце — зірка, яка випромінює у 
простір силу-силенну тепла і світла. Вчені підрахували, що Сонце світитиме ще 
мільярди років.
 VIII. Дев`ята зупинка – «Допоможемо зайчику зігрітися»


 Робота з розмальовками.


     -  То ж будьте і ви , дітки, як маленькі сонечка.  Творіть добро, садіть дерева, розчищайте джерела і ріки, любіть свою Землю - матінку! Сонце несе на своїх промінцях тепло. Воно вливається в твою душу. Візьми іскринку цього тепла і зігрій ту людину, якій холодно, сумно. Тепло твого серця розтопить лід у її душі.


Немає коментарів:

Дописати коментар