середа, 31 січня 2024 р.

Конспект уроку розвитку мовлення у 1 класі "Поговоримо про побутову техніку"

 Тема: Урок розвитку мовлення «Поговоримо про побутову техніку»

Мета:  розширити знання учнів про назви меблів, активізувати тематичну групу слів із теми, розвивати вміння узагальнювати, розповідати за малюнком; збагачувати словниковий запас, формувати компетентність спілкування рідною мовою, соціальну і здоров’я, збережувальну компетентності; виховувати бережливе ставлення до навколишнього світу; чистоту, охайність.

Обладнання: дидактичний та ілюстративний матеріали,  відеоматеріали.


Хід уроку

І.Організаційний момент

Гра «Комплімент»

Вчитель підходить до учня і говорить: «Ти мені подобаєшся, бо ти добрий»; учень повертається до сусіда і продовжує комплімент: «Ти мені подобаєшся, бо ти…»  і т.д.

Вправа «Моя мрія»

Учні складають долоньки і пошепки промовляють у них свою мрію. Потім всі разом розкривають долоньки.  Випускають мрію в небо (усміхаються).


ІІ. Актуалізація опорних знань

- Сьогодні урок нам допоможуть проводити казкові герої, а які вам підскаже це відео (мультфільм про домовичка). https://www.youtube.com/watch?v=yLVOrQjeMPc Діти придумують ім’я домовичку.


Домовой Кузя

Домовичок приготував вам завдання.


Завдання від домовичка. Відгадування загадок. Виконання звукових моделей до слів відгадок.


 В нас на кухні — білий кіт.
Він прив’язаний за дріт.
День і нічку муркотить,
В животі мороз сидить.(Холодильник)


От загадка, то загадка:
Де поїду — стане гладко.
Тільки пальцем не торкай,
Обпечешся, так і знай!
Щоб зручніше було тобі —
Маю ручку на собі.(Праска)


Запам’ятав науку —
Збирать-ковтать пилюку.(Пилосмок) 


Товстопуза біла пані
Крутить одяг в барабані.(Пральна машина)


Підійду я до коробки
І одну натисну кнопку.
Враз він прокидається –
Мультики вмикаються! (Комп’ютер)


Гучно музика десь грає…
Із кишені долинає.
Це ж друзяка мій, Антон,
Подзвонив на … (Телефон)

 

ІІІ. Оголошення теми і завдань уроку

ІV. Мотивація навчальної діяльності

Наш домовинок потрапив у біду. Він розгубився у магазині. Давайте допоможемо йому і зробимо екскурсію по магазині «Побутової техніки».




V. Основна частина

1. Робота з зошитом 

(Катерина Пономарьова « Я пишу» 1 частина с.64)

-У який магазин потрапив домовинок ?

-Що там продається?

2. Гра « Мікрофон»

Одна дитина з мікрофоном проводить опитування в класі:

-Яка побутова техніка допомагає прати?

- … пилососити?

- … прасувати?

- … варити страви?

- … морозити продукти?

- … зайти в інтернет?

3.Пригадайте правила користування побутовими приладами. https://vseosvita.ua/library/prezentacia-pravila-bezpeki-pri-koristuvanni-elektropriladami-436135.html

4. Домовичок  проводить фізхвилинку.

 Сірий котик міцно спав, 

(імітація дії)

Навіть пісню не співав.

Та, нарешті, пробудився 

(вправи для шиї)

І довкола обдивився.

Став смачненько потягатись 

(потягування)

І чистенько умиватись

(масаж дрібних м'язів обличчя)


5.Гра «Причина – наслідок»

Робота в групах. 

Перша група моделює ситуацію «причина» (діти порушують правила користування побутовими приладами).

Друга група моделює ситуацію «наслідок» (діти розказують про наслідки, які можуть трапитись).

Потім групи міняються завданнями.

6.Гра « Склади речення»

Предметні малюнки перевернуті іншою стороною.

Учні вибирають наосліп картинку і складають речення за предметними малюнками.

-Для чого призначена дана техніка?

7. Колективне складання розповіді на тему «Побутова техніка в нашому житті».


VI. Заключна частина.

  1. Бесіда

- Про що говорили на уроці?

- Які побутові прилади нам допомагають у повсякденному житті?

-Навіщо потрібно дотримуватися правил користування побутовими приладами? 

2.Гра «Так – ні» (Учитель ставить запитання. А діти піднімають цеглинки LEGO, зелена – так, червона – ні.)

- Зварив їсти у холодильнику.   

- Знайшов інформацію на комп’ютері.

- Попрасував одяг феном.

- Виправ одяг у чайнику.

-Підігрів їжу у мікрохвильовій печі.

3.Рефлексія. Вправа «Сенкан»

Учні обирають предметну картинку із зображенням побутової техніки і складають сенкан.

ЩО?

ЯКИЙ? ЯКИЙ?

ДІЯ? ДІЯ? ДІЯ?

РЕЧЕННЯ

ЩО?

Гра «Дзвіночок мамі»

    Поділіться враженнями від уроку.

За допомогою смайликів оцініть:

–  свою роботу на уроці

–  загальне враження від уроку

Картинки по запросу смайлики  Картинки по запросу смайлики  Картинки по запросу смайлики  Картинки по запросу смайлики нейтральний вираз обличчя


Немає коментарів:

Дописати коментар