пʼятниця, 19 січня 2024 р.

Конспект уроку з навчання грамоти у 1 класі. Ознайомлення з буквою "Г", "г".

 Конспект уроку з навчання грамоти для 1 класу. Ознайомлення з буквою «Г», «г».

Тема: Звуки [г], [г׳], позначення їх буквою Г, г. Звуковий аналіз слів із твердими і м’якими приголосними. Мала буква г. Читання складів, слів. 


Мета: Ознайомити учнів з буквою «Г», «г» («ге») та її звуковим значенням; закріплювати вміння розрізняти функціональне значення звука і вдосконалювати навички звукового та звуко-буквеного аналізу слів; формувати компетентності спілкування державною мовою, соціальну, громадянську, загальнокультурну компетентності; розвивати фонематичний слух, зв’язне  мовлення, увагу, спостережливість; виховувати почуття дружби й товариськості; виховувати бережливе ставлення до тварин.


Обладнання: Фішки на позначення голосних і твердих та м'яких приголосних звуків; таблиця з друкованими великою і малою буквами Гг; складові таблиці; предметні  малюнки,  макет квітки , цеглинки LEGO.


Тип уроку:  урок засвоєння нових знань.

Освітні галузі:  мовно-літературна, соціальна і соціальнозбережувальна, мистецька.

                                                                                

   Хід уроку:

І. Організаційна частина.

 Психологічний настрій.

Я всміхаюсь сонечку:

  • Здрастуй, золоте! (діти)

Я всміхаюсь дощику:

  • Лийся, мов з відра! (діти)

                          Друзям усміхаюся:

-   Зичу всім добра! (діти)



ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  • Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми помандруємо разом з допитливим совенятком. Воно приготувало для вас багато цікавих завдань. Совенятко прийшло в гості не саме, а принесло чарівну квіточку. Тим учням, які будуть активно працювати на уроці, воно буде дарувати пелюсточку із своєї чарівної квіточки.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  • На уроці ми познайомимось з новою буквою, будемо читати склади, слова, речення з цією буквою. Виконаємо багато цікавих завдань від совенятка.

C:\Users\Comp\Downloads\kisspng-owl-t-shirt-cuteness-clip-art-brown-cartoon-owl-decoration-pattern-5a9824c5e0adf1.5508706815199203259203 (1).png

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

  1. Виділення звуків [г], [г'] з вірша.

 Достигають на городі

  Гарбузиха і Гарбуз.

  Тільки як тут розібрати,

  Де косичка, а де вус?

–  Послухайте вірш, назвіть слова, в яких є звук [г],[г'].

  1. Послідовне називання звуків у словах «груша» і «гілка». 

Спостереження за вимовою  звуків [г],[г']. Віднесення їх до приголосних, позначення фішками.

Звук [г] – приголосний (язичок торкається піднебіння і створює перешкоди для повітря), твердий.

Звук [гꞌ] – приголосний, м’який.

  1. Порівняння вимови звуків [г] і [гꞌ].


  1. Розглядання предметних малюнків і визначення позицій звуків у словах:

Груша, пагорб, носоріг , пиріг, гарбуз, магніт.

Гра «Використай сигнал»:

Використовуємо цеглинки LEGO:https://lh5.googleusercontent.com/ZXfOrEZ8DUR5aP8qql3Csz8MlLlEKVwRNNw7qk-MvBMhiU6I6ITJF9RMoBIKlV3hmqqCa_orClVY1Z0e0XyixXdcGBhFGBSMFCRuvSn_P578_YkvJ74hN-vESvTA1sziQAmzSKVkyrZL9xgNeTPH

Зелена - на початку словаhttps://lh4.googleusercontent.com/fhLkUIaB_1J5TazXNV8e9SCSpDVxPU5k2G1w1pPUarvQZ4RY-KmTE6TzBQAReKE-BEEbrr15WfSUzj6KMiJQD8By7QnVjinKUK-UPK1crXpAhGs7vIl-wf9oV2gJdDy0xfQhmdxLgrje3szrGTVd

Жовта - в середині словаhttps://lh4.googleusercontent.com/wQxNKXeQI-ssXzjKr-KRp_bmEkcu2c1x7unaKC6SajzZ2WWJPHjP5N_gWyH1uFQkXQ2VATIm4SL9mu43tpHQMqZsMf95Bzhos__ljwbekAao4keUb4IabXixCy-YsWOXduCxLGZ7RC8YoGEdgmGh

Червона - в кінці слова

  1. Гра «Жук-буквоїд». 

— До нас пробрався шкідливий жучок, який у словах з’їв букви. Вставте букви, відновіть слова. 

_ора, ма_азин, _олова, ро _и, _риби, _ілка, вино_рад, _винт. 

(Гора, магазин, голова, роги, гриби, гілка, виноград, гвинт)

  1. Гра «Впіймай звук [г]».

Уважно послухайте віршик, і якщо почули слово зі звуком [г],  плескайте в долоньки.

Гиля, гиля, гусенята,

До водички, до ставка,

Гусенятам добре гратись

Біля тата гусака.

Малюнки гусака олівцем для дітей (23 фото) | #ТЕГ

ІV. Фізкультхвилинка. 

Гуси гучно ґелґотали (руки вгору),

Горобці зерно клювали (нахили вниз).

Гуси гонять горобців (біг на місці),

Голубок на ґанок сів (присідання).

V. Ознайомлення з буквою Г («ге»).

– Стомилось наше совеняткоеня,  замислилось: «Яка ж буква, що позначає цей цікавий звук [г]»?

– А це ж буква Г («Ге»).

1. Розгляд та аналіз букви.  Визначення місця букви в алфавіті.

2. Гра «Виправ помилку».

– Совеня вчилось писати, переплутало букви. Знайди зайву.

Г Г Г Л Г Г

Г Г В Г Г Г

3. Утворення та читання складів.

– Совеня принесло вам у подарунок чарівну квітку. Просить вас утворити і прочитати склади:











VІ. Робота з «Букварем» с. 6-7

  1. Читання складів з буквою «ге»(луною) 

  2. Знайти схему до слова (робота в групах).

  3. Читання слів в колонках (робота в парах).

  4. Опускання з гірки, читання речень (ланцюжком).

  5. Робота з текстом.

-Читання тексту кращими учнями.

-Бесіда за змістом прочитаного. Гра «Мікрофон».

-Робота в групах. Перша група читає текст і рахує скільки слів мають у собі букву «ге» (сильніші учні), а друга – скільки разів буква «ге» зустрічається в тексті.

VII. Заключна частина.

- Яку букву вивчали на уроці?

- Які звуки вона позначає?

- Які слова з буквою «ге» запам’ятали?

  Закріплення вивченого. (у групах)

Гра «Знайди і обведи слово на літеру г».

Звуковий аналіз слова на вибір.

VІІІ. Рефлексія. 

  1. Гра «Закінчи  речення»

— Сьогодні на уроці ми вивчали...

— Ми вчилися...

— Мені вдалося...

— Мені було складно…

— Кому б я сказав «спасибі»…   

  1. Гра «Склади букву».

В конвертах елементи вже вивчених букв. Учні складають букву «г», використовуючи тільки її елементи.

  1. За допомогою смайликів оцініть:

–  свою роботу на уроці

–  загальне враження від уроку

Картинки по запросу смайлики  Картинки по запросу смайлики  Картинки по запросу смайлики  Картинки по запросу смайлики нейтральний вираз обличчя



Немає коментарів:

Дописати коментар